Kalendarz biblijny

Aplikacja

Kalendarz Słowa Bożego

Kalendarz Biblijny


 

Kalendarz Biblijny

Aplikacja

"Kalendarz biblijny" na smartfony jest wzorowany na kieszonkowym Kalendarzu Słowa Bożego, wydawanym od 1979 roku przez werbistowskie wydawnictwo VERBINUM. Najważniejszym elementem aplikacji jest moduł kalendarza z zaznaczonymi czytaniami liturgicznymi na dany dzień, pełnym tekstem Ewangelii z dnia oraz krótkim rozważaniem. Zamieszczono również świętych, których wspomnienia liturgiczne obchodzone są w poszczególne dni. Kalendarium jest uzupełnione o święta państwowe i religijne oraz ważne dni w duchowości werbistowskiej. Poszczególne okresy liturgiczne zostały wyróżnione kolorami, a kalendarium można przeglądać w trybie tygodniowym, miesięcznym i rocznym, co bardzo ułatwia nawigację.

Niewątpliwym atutem aplikacji jest możliwość tworzenia notatek i ich eksportowanie do najbardziej popularnych formatów. Przy tym eksport można zawęzić do wybranego okresu. Dodatkowo w aplikacji można znaleźć informacje o werbistach, najważniejsze dane kontaktowe Polskiej Prowincji, modlitwy ważne w duchowości werbistowskiej, czy papieskie intencje modlitewne. 

Instalacja aplikacji na smartfonie przebiega całkowicie standardowo, jednak nie można jej automatycznie zaktualizować z poprzednich wersji. Przed instalacją należy zatem odinstalować poprzednią wersję. Późniejsza aktualizacja aplikacji będzie przebiegać automatycznie, po wyrażeniu na nią zgody. 

Oto zestawienie najważniejszych funkcjonalności i cech najnowszego "Kalendarza biblijnego":

  • zawiera święta katolickie i państwowe oraz świętych dnia
  • zawiera namiary czytań biblijnych każdego dnia, tekst Ewangelii oraz krótką medytację
  • pomaga zorientować się w aktualnych okresach liturgicznych
  • umożliwia wprowadzanie notatek oraz ich eksport 
  • wprowadza w tematykę misyjną Kościoła
  • wprowadza w duchowość Misjonarzy Werbistów
  • jest w pełni darmowa i nie zawiera reklam
  • działa offline

Tags: Software Polski